DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 12.05.2011 08:48:14 

SDH BĚSTVINA

Zásahy

 

 Zásahy...

Dne 10.5.2007 okolo 17 hodiny byl spozorován včelí roj nad hlavní křižovatkou v Běstvini. Roj se usadil na nedalekém stromě proti hospodě Rozkoš. Na místo byla přivolána naše jednotka. Velitel zásahu se rozhodl kontaktovat místní včelaře, zda někomu neuletěli, nikdo se ovšem k tomuto roji nehlásil. Po uvážlivém rozhodnutí bylo kontaktováno operační středisko Pardubice, které na místo přivolalo HZS Seč. po příjezdu na místo, byl na rozprášení roje použit vysokotlak. Jelikož se nepovedlo najít včelí královnu byl roj smeten do pytle a odvezen na nedaleké pole s řepkou kde se roj vypustil.

zpracoval: Radek Schneberger
 


 

Dne 7.6.2007 v 17:30 byly ohlášen přívalový déšť který měl za následek zvýšení hladiny obecního potoka. Jeho hladina se velmi rychle zvedla a v zápětí vylila z koryta. Bylo zaplaveno několik domů, hlavně jejich sklepy, garáže, stodoly a kůlny. Vzápětí byl vyhlášen poplach místní jednotce. Velitel se rozhodl přivolat na pomoc další jednotku z Třemošnice, Ronova nad Doubravou a HZS Seč. Z jejich pomocí se povedlo během pár hodin eliminovat následky po velké vodě. Ve 20 hodin byla voda odčerpána. V pátek 8.6. došlo k provizornímu čištění koryta potoka. Také se pokračovalo na odstraňování nánosů štěrku s obce. Dokončující práce skončili dne 9.6.2007 v 18 hodin.

  

 

zpracoval: Radek Schneberger

21.6.2007 v 18:00 byl vyhlášen poplach místní jednotce po větrné smršti.Naše jednotka likvidovala spadlé větve a pokácené stromy.Druhý den provedla jednotka likvidaci spadlého stromu na místním hřbitově.Dále jednotka odčerpávala vodu ze zaplaveného sklepa v části Spačice.Zásah byl ukončen v 21:00 hodin. Foto je možno shlédnout na WWW.mzh.cz

 

 

 

ROK 2008

POŽÁR LESA V PAŘÍŽOVĚ

Dne 29.8.2008 v odpoledních hodinách byl nahlášen požár lesa v Pařížově. Na místo zásahu se dostavila místní jednotka obce Běstvina, jednotka HZS Seč a jednotka SDH Třemošnice. Požár byl ihned zlikvidován za pomoci vysokotlaku jednotky z Třemošnice. Příčina požáru není známa .

Technika na místě zásahu

 

 Zásah za pomoci vysokotlaku

 

 

 

 

 ROK 2009

Námětové cvičení

Dne 15. května 16:47 započalo námětové cvičení okrsku Ronov nad Doubravou. Cvičení proběhlo na budovu mateřské školy v obci Běstvina. Na místo cvičení bylo povoláno celkem 6 jednotek. SDH Běstvina, Třemošnice,Ronov nad Doubravou, Lipovec, Hošťálovice a HZS Seč.

Příjezd jednotek SDH Běstvina a SDH Třemošnice

 

  

 

 

 

 

 

  ,

 

 

 

 ROK 2010

 Dne 17.1.2010 v raních hodinách byla naše jednotka povolána k technickému zásahu na vyproštění osobního vozidla, které zapadlo na odbočce k Vestci. Osobní auto uvízlo v závěji sněhu. Naše jednotka se na místo události dostavila s malím spožděním. I my jsme zapadli a to hned před hasičskou zbrojnicí. Po obhlídnutí na místě zásahu, jsme se pokusili auto pouze vytlačit. Musím konstatovat že se to povedlo a to velmi rychle.Jednotka se na základnu vrátila po pouhých 15 minutách.

 

 Dne 19.1.2010 se naše jednotka vracela z HZS Seč a v zatáčce nad obcí Běstvina - Zbohov, se přimotala k zapadlému autu¨, které dostalo v zatáčce smyk. V době příjezdu byla už na místě jiná auta která se snažili pomoct řidičce. Místo nehody jsme označili modrým varovným světlem.Auto jsme vytáhli za pomoci tažného lana. Naše jednotka pouze asistovala při vytažení tohoto vozidla. Tato technická pomoc nebyla hlášena OPIS do Pardubic.

 

 

Dne 21.1.2010 v 10:53 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka vyjížděla na technický zásah.Jednotka byla vyslána na odstranění sněhových převisů v mateřské školce v obci Běstvina. Jednotka odstranila kolem celé budovy led a rampouchy a nad vchodem do budovy ze střechy odstranila sníh. Zásah byl ukončen v 13 hodin. Po příjezdu na základnu nám starostka nahlásila nebezpečí sesunu sněhu i z budovy obecního úřadu. Jednotka provedla zabezpečení prostoru pod obecním úřadem. Při příznivých podmínkách bude sníh ze střechy odklizen. Již teď je jasné že tuto práci bude muset provést jedna z jednotek HZS, pač bude za potřebí plošiny. 

 

 

Dne 8.2.2010 v 14:19 hod byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka byla vyslána na technickou pomoc při odčerpání vody z hrobky u kostela v Pařížově. Výjezd byl vyhlášen na žádost starostky obce. Jednotka odčerpávala vodu za pomoci kalového ponorného čerpadla, které bylo napájeno za pomoci naší elektrocentrály HERON. Zásah byl ukončen v 15:41 hodin. Fotky ze zásahu zde budou brzy doplněny, děkuji za pochopení.